Šeši kenksmingi odai įpročiai

Tendencija rūpintis savo oda ir ją visaip puoselėti stiprėja su kiekvienais metais. Kuriami inovatyvūs kosmetikos produktai, grožio rinka siūlo naujas puoselėjimo procedūras, odos jaunystei išsaugoti galimybių dabar yra tikrai daugiau nei prieš dešimtmetį. Tačiau, ar tikrai visos šios procedūros ir didesnį poveikį žadanti kosmetikos rinka ir yra gražios bei sveikos odos paslaptis? Būsiu tiesmukiška ir atsakysiu tiesiai šviesiai – aš manau, kad tikrai ne. Manau, kad teisinga odos priežiūra vis dar lieka svarbiau už bet kokias šiuolaikines inovacijas. Ir jei kiekviena ar kiekvienas atsisakytume netinkamų odos puoselėjimo įpročių, tikrai be didesnių pastangų ir stebuklingų procedūrų prailgintume odos jaunystę ir grožį.

Deginimasis saulėje

Tai tikriausiai pats blogiausias įprotis, kai kalbame apie odos ir mūsų pačių sveikatą. Tyrimais yra įrodyta, kad apie 80-90% vizualių odos senėjimo procesų yra sukelti saulės spindulių. UV spinduliai lėtina odos atsinaujinimą, gijimą, didina uždegimus, ardo kolageną ir elastiną, skatina odos pigmentaciją ir randėjimą. Visi šie procesai įtakoja greitesnį odos senėjimo procesą, neminint tokių šalutinių poveikių kaip odos ligos bei vėžys. Todėl reiktų ne tik nesideginti, bet ir pastoviai saugoti odą nuo saulės spindulių, jei norite ilgiau išsaugoti odos jaunystę, o taip pat ir sumažinti riziką susirgti odos vėžiu.

Karštas vanduo kenkia odai

Dar viena svarbi detalė. Praktiškai kasdieną ir net kelis kartus valome veidą prausiklių ar kitų priemonių pagalba. Atkreipkite dėmesį, kokį tam naudojate vandenį. Karštas, kaip ir labai šaltas vanduo, kenkia odai, oda patiria stresą. Todėl geriausia veido odą prausti drungnu vandeniu. Tas pats galioja ir kūno odai – labai karštas dušas nėra jūsų odos draugas.

Šveitikliai su grūdeliais

Aš manau, kad norinčių tinkamai rūpintis savo oda kosmetinėje tokio produkto iš viso netūrėtų būti – nei kūnui, nei, tuo labiau, veidui. Šveitikliai su mechaninėmis dalelėmis ne tik efektyviai nenušveičia negyvų ląstelių sluoksnio, bet dar ir daro vieną labai negerą darbą – ardo odos apsauginį barjerą. Suardytas odos apsauginis barjeras reiškia suardytą drėgmės pusiausvyrą, o tai prastina odos būklę, nes tinkama jos drėgmė yra viena iš sveikos ir gražios odos paslapčių. Tokie šveitikliai turi ir kitų neigiamų pusių – gali mechaniškai pažeisti odą bei pakenkti aknės ir spuogelių kamuojamai odai.

Kaukės iš maisto produktų

Kokia apgaulinga kosmetikos rinka bebūtų, visi į ją patenkantys produktai praeina nemažai testavimų, kad būtų įvertinamas jų saugumas ir užtikrinama, kad nebus sukeltas stiprus neigiamas poveikis odai ar žmogaus sveikatai. Tačiau maisto produktų, kuriuos sugalvojate naudoti namie gaminamai kaukei ar šveitikliui, poveikis odai nėra ištirtas ir tinkamai įvertintas. Todėl užsiimdami tokia saviveikla namuose ne tik rizikuojate suerzinti ar sujautrinti odą, bet labai gali būti, kad maisto produktuose esančių medžiagų pagalba lėtinate odos atsinaujinimo procesus bei pažeidžiate apsauginį barjerą.

Teisinga kosmetika

Svarbiausia – švelnios odos priežiūros priemonės be alkoholio, alergenų, dažiklių ir kitų odai ne tokių draugiškų medžiagų. Nors kosmetikos rinka griežtai kontroliuojama, tačiau vis tik leidžiama naudoti medžiagas, kurios nėra naudingos mūsų odai, kurios kartais gali ir sujautrinti bei pakenkti. Prastos kosmetikos naudojimas taip pat įtakoja ankstyvesnius senėjimo procesus, todėl renkantis odos priežiūros priemones labai svarbu atsirinkti pačius geriausius ir pagalbą odai teikiančius bei ją saugančius produktus.

Veido mimikos

Apie jas tikriausiai nesusimąstome visai, tačiau veido mimikos taip pat turi nemažą įtaką raukšlių formavimuisi. Nuo šypsenos atsiradusios raukšlelės mus puošia, tačiau ankstyvos raukšlės ant kaktos tikrai neatrodo labai patraukliai ir jas dažniausiai lemia mūsų veido išraiškos. Rekomenduoju pastebėti save keletą dienų, kad suprastumėte, kad dažnai raukote kaktą, kad dažnai jūsų veidą puošia liūdnos išraiškos, kurios neprideda patrauklumo ir formuoja ankstyvas raukšles. Jei padėsite sau atsikratyti šių įpročių, tikrai pavėlinsite vizualius odos senėjimo procesus.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?