Ar tikrai kietas vanduo kenkia plaukams?
Kaip ir žadėjau, tęsiame plaukų priežiūros temą. Jau išsiaiškinome kaip turime plauti galvą, kokių medžiagų šampūnuose ir kondicionieriuose geriau vengti ir kaip vertinti kvapus bei juose esančius alergenus plaukams skirtose priemonėse. Panašumų renkantis kosmetiką odai ir plaukams tikrai daug, tačiau kai kurių taisyklių taikyti bendrai tikrai nereikėtų.
Įdomūs faktai apie vandenį
Keli įdomūs faktai apie vandenį, jo kietumą, sudėtyje esančius metalus, mineralus ir jų įtaką plaukams. Vyrauja įsitikinimas, kad kietas vanduo kenkia plaukams, o minkštas vanduo yra geriau. Šio teiginio negaliu nei paneigti, nei patvirtinti, nes svarbiau už vandens kietumą yra plaukų būklė. Pasisitengsiu paaiškinti. Kuo kietesnis vanduo, tuo jame daugiau kalcio ir magnio, tačiau plaukų žvyneliai ir pats plaukas labiau linkę prisijungti kalcio jonus. Kuo plaukai labiau pažeisti, tuo jie daugiau pasisavina kalcio – mažiausiai tai įtakos natūralius plaukus, daugiau dažytus ir, aišku, labiausiai peroksidu balintus plaukus. Tačiau tai plauko sveikatai ir išvaizdai jokios įtakos nedarys, net ir minkštu vandeniu plaunant galvą, plaukai pasisavins tiek metalų, kiek jiems trūksta.
Kokia medžiaga labiausiai kenkia plaukams?
Vienintelis kieto vandens minusas plaukams – plaunant galvą didelė kalcio bei magnio koncentracija padės formuoti vandenyje netirpų muilą (nešvarumus valančią medžiagą) ir dėl to plaukai gali atrodyti lyg stagarai ir neturėti blizgesio. Todėl logiškai mąstant, minkštesnis vanduo plaukams būtų geriau.
Kai kalbame apie plaukus, namuose naudojamo vandens tyrimus apsimoka pasidaryti norint sužinoti, kokia yra vario koncentracija, nes būtent varis gali neigiamai paveikti plaukus. Šiais laikais vario vandenyje yra daug mažiau, nesigilinsime kodėl, tačiau tam tikra vario koncentracija gali stipriai veikti plauko sveikatą – ardyti plauko proteinus, skatinti plaukų lūžinėjimą bei galiukų skilinėjimą, mažinti blizgesį ir plaukų priežiūros procesą padaryti daug sudėtingesnį.
Chloras taip pat įtakoją plaukų būklę, tai ypač aktualu dažnai besilankantiems baseine. Plaukai, kuriems dažnai tenka kęsti chloruotą vandenį, netenka plaukų žvynelių, greitai išsausėja ir prasideda tarsi grandininė reakcija – dingsta blizgesys, pradeda lūžinėti galiukai ir plaukai tiesiog praranda sveiką išvaizdą. Todėl, kiek įmanoma, saugokite plaukus ir baseine.
Kaip džiovinti plaukus?
Taigi, tiek trumpai apie vandens įtaką plaukams. Dar šiame straipsnyje noriu pridėti kelis patarimus dėl plaukų sausinimo ir džiovinimo. Išsiplovus galvą, jokiais būdais nereikėtų stipriai gręžti ar susukti plaukų, norint pašalinti vandens likučius. Taip plaukai gal ir lūžti, ir būti bereikalingai išrauti. Reikia tiesiog švelniai spaudžiant juos nusausinti, galite ir kelias minutes pavaikščioti lyg rytietiškos princesės rankšluosčiu apsivyniojusios galvą. Kiek leidžia laikas ir įpročiai, leiskite plaukams džiūti patiems. Tik niekada neikite miegoti šlapia galva, tai tikrai kenkia plaukams! Jei naudojate plaukų džiovintuvus, tiesinimo ar kitokius įrenginius, prieš formuodamos šukuoseną, būtinai padenkite plaukus nuo karščio saugančia priemone, jei plaukai sausi, padarykite tai ypač kruopščiai. Pasistenkite nenaudoti karščiausio džiovinimo rėžimo, džiovindamos plaukus nepeškite jų, elkitės su jais kaip įmanoma švelniau. Žodžiu, saugokite ir puoselėkite juos taip pat kaip ir veido odą.
Kaip ir tikėjausi, plaukų priežiūros rubriką tęsiu ir kituose straipsnuose. O kol kas kviečiu naudotis jau gauta informacija ir leisti spindėti ne tik odai, bet ir plaukams.