Viskas, ką jums reikia žinoti apie kosmetologines procedūras | Driu Beauty

Viskas, ką jums reikia žinoti apie kosmetologines procedūras

Veido odos priežiūra ir kosmetinės procedūros yra neišsenkama moterų pokalbių tema.
Kiekviena norime turėti gražią odą, atitolinti raukšlelių atsiradimą bei ilgiau džiaugtis stangria oda. Todėl labai dažnai kreipiamės į grožio specialistus, kad būtent jie padėtų pasiekti geriausią rezultatą.
Giluminis drėkinimas, mezoterapija, masažai, cheminiai pilingai ir kitos populiarios procedūros siūlomos praktiškai kiekvienoje rimtesnėje grožio paslaugas teikiančioje įstaigoje (salone). Tačiau, kas yra tinkamiausia ir veiksmingiausia? Kas labiausiai padeda kovoti su senstančia oda?
Pagrindinė tiesa apie odos priežiūra yra ta, kad pastovi kasdienė odos priežiūra yra daug svarbiau nei retkarčiais atliekamos procedūros pas kosmetologą.
Odoje be sustojimo vyksta įvairios sintezės, reakcijos, auga naujos ląstelės.
Oda pastoviai turi kovoti su aplinkos poveikiu, oksidacija. Todėl ir priežiūra reikalinga čia ir dabar. Tačiau pastovią ir teisingą odos priežiūrą namuose tikrai galime papildyti veiksmingomis grožio procedūromis.

Adatiniai voleliai, mezoterapija ir biorevitalizacija

Moksliniai tyrimai
Yra teigiama, kad šios procedūros skatina kolageno gamybą, odos atsinaujinimo procesus, stangrina lygina spalvą, mažina raukšles, drėkina odą. Net yra atliktų tyrimų dėl šių procedūrų efektyvumo. Tačiau jie pakankamai prieštaringi – vieni jų rodo teigiamus tokių procedūrų rezultatus ir pagerėjusią odos būklę, kiti – nerodo jokių odos būklės pokyčių.

Nepopuliari tiesos apie šias procedūras:

* Adatėlės žaloja mūsų odą ir dažnai kartojant šias procedūras yra rizika sutrikdyti natūralią kolageno sintezę.
* Kartu su vitaminais, hialuronu ar kitomis aktyviomis medžiagomis į gilesnius odos sluoksnius patenka ir kitos sudėtyje esančios medžiagos – konservantai ir kitos pagalbinės medžiagos, kurios gali turėti neigiamą poveikį.

Procedūros su placenta ir kamieninėmis ląstelėmis

Moksliniai tyrimai
Deja, bet rimtų mokslinių tyrimų apie procedūras su placenta ir kamieninėmis ląstelėmis nėra.
Yra tik gamintojų teiginiai ir jų minimaliai atskleidžiamų subjektyvių tyrimų rezultatai apie augalų, gyvūnų ir žmogaus kamieninių ląstelių stebuklingą poveikį.

Nepopuliari tiesos apie šias procedūras:
* Tam, kad augalų kamieninės ląstelės skatintų kažkokius atsinaujinimo procesus, jos turi būti gyvos. Kosmetikos priemonėms ir procedūroms naudojamos ląstelės nėra gyvos, todėl ir žadamo poveikio jos neturi.
* Augalų kamieninės ląstelės visiškai skiriasi nuo žmogaus kamieninių ląstelių ir net būdamos gyvos jos negali skatinti žmogiškųjų ląstelių augimo ir atsinaujinimo.
* Augalų ląstelės, naudojamos kosmetikos priemonėse, geriausiu atveju veiks kaip geri antioksidantai.
* Naujų ląstelių augimą gali skatinti tik to paties organizmo kamieninės ląstelės.
Taigi, įvertinus informaciją, galima teigti, kad ši naujovė tikrai nėra efektyvus būdas kovoti su odos senėjimo procesais.

Kosmetologinės procedūros su rūgštimis

Moksliniai tyrimai
Cheminiai šveitimai – vienos efektyviausių ir moksliškai patvirtintų procedūrų su rūgštimis.
Dažniausiai šioms procedūroms naudojamos AHA, BHA, TCA, azelaino rūgštys. Rūgščių pagalba šalinamas negyvų ląstelių sluoksnis, skatinama kolageno ir elastino gamyba, odos atsinaujinimas, lyginama odos spalva bei kovojama su aknės problemomis.

Nepopuliari tiesa apie šią procedūrą:
* Glikolio rūgštis yra viena veiksmingiausių AHA rūgščių, ji tikrai gerai nušveičia odą, skatina kolageno, elastino gamybą, gerina odos tekstūrą bei lygina spalvą. Ji labiausiai tinkama didesnių problemų neturinčiai odai su stipriai nesikemšančiomis poromis, gali šiek tiek lyginti aknės randelius.
* Salicilo rūgštis (BHA) turi savybę skverbtis giliau ir ji labiau tinka jautriai odai, kadangi turi ir raminamąjį poveikį. Dėl gebėjimo skverbtis giliau ši rūgštis padės spręsti aknės problemas bei užsikimšusias poras, taip pat skatins odos atsinaujinimo procesus, kolageno gamybą bei stiprins odos apsauginį barjerą.
* Trichloracto rūgštis (TCA) veikia stipriau nei prieš tai minėtos rūgštys, jos pagalba galima sumažinti mimikos raukšles, ji labiau naudojama dėmių mažinimui, tačiau vertinama kaip pakankamai saugi.
* Azelaino rūgštis labiausiai tinkama aknės problemoms spręsti. Taip pat dažnai naudojami šių ir kitų rūgščių mišiniai aknės, pigmentacijos, randų ir nelygumų problemoms spręsti bei raukšlelėms mažinti.

Kitos odos priežiūros procedūros

Kosmetologinės procedūros tokios kaip drėkinimas, raminimas, maitinimas ar prisotinimas duoda labai trumpalaikį poveikį ir jau po dienos kitos jo visiškai nebelieka. Bet, pavyzdžiui, gera drėkinimo procedūra gali būti kaip startas odos drėgmės atstatymui ir apsauginio barjero stiprinimui.
Atskirai reikėtų vertinti aparatinę kosmetologiją, lazerius bei impulsinę šviesą – yra tikrai daug veiksmingų procedūrų ir odos problemoms spręsti, ir senėjimo procesams pristabdyti bei raukšlėms mažinti.
Bet apie tai – jau kitame straipsnyje.
Ir nepamirškite, kad vis tik didensę įtaką odos būklei turi kasdieninė priežiūra, o ne madingos grožio procedūros.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?

Driu Beauty naujienos