Mokomės skaityti kosmetikoas etiketes

Jau ne vienerius metus intensyviai domimės, ką valgome, skaitome produktų etiketes. Tai mums tapo tikrai svarbu. Džiugu, kad paskutiniu metu ir kosmetikos sudėčių vertinimas prieš pirkimą taip pat populiarėja, tačiau pirkdami grožio produktus, dažnai vis dar žiūrime ne į produkto sudėtį, o į gražią pakuotę, gamintojo reklaminius šūkius ar skambų pavadinimą. Pasitikime draugės rekomendacija, parduotuvės konsultantės patarimu ar tiesiog laikomės nuomonės, kad vaistinėse parduodama kosmetika tikrai geriausias sprendimas renkantis kosmetikos produktą…
O ištikrųjų visą tiesą apie produktą galime sužinoti tik perskaitę jo etiketę. Ten pamatysime, kiek naudingų odai medžiagų naudojo gamintojas, ar nepagailėjo aktyvių medžiagų, ar rūpinasi mūsų oda ir nepridėjo daug odą erzinančių ingredientų ar medžiagų, skirtų laikinam maloniam pojūčiui sukurti. Visa tiesa ten – ant neišvaizdžiosios pakuotės pusės.

Išmokti skaityti kosmetikos etiketes nėra labai sudėtinga, tam reikia šiek tiek pasigilinti, bet tikrai nėra nieko neįmanomo, ypač, kai šiais laikais tokias galimybes suteikia google ar kitos paieškos sistemos.

Kvapai kosmetikoje

Bet jei atsakymų norisi čia ir dabar, įvardinkime vienus didžiausių kenkėjų, kuriuos naudoja kosmetikos gamintojai. Tai būtų kvapai. Nesvarbu, sintetiniai ar natūralūs, jie visi jau seniai mokslininkų įvardinti kaip turintys erzinantį poveikį mūsų odai. Ka jie daro? Ardo odos apsauginį barjerą, sukelia odos uždegimines reakcijas bei lėtina odos atsinaujinimo procesą. Ir tos reakcijos nebūtinai matomos, procesas gali vykti mums nieko apie tai net nežinant. Pastoviai naudodami priemonę su kvapuose esančiais alergenais, mes rizikuojame paskatinti ankstyvesnį odos senėjimo procesą. Geriau pagalvojus, tikriausiai geriau iškeisti kvapnų kremuką į bekvapę ar bent jau alergenų sudėtyje neturinčią priemonę.

Alergenai kosmetikoje

Taigi, pabandykime sukonkretinti, kas tie kvapuose esantys alergenai. ES kosmetikos direktyvoje yra įvardintos 26 medžiagos, sukeliančios odai alergines, uždegimines reakcijas. Jei jų kiekis produkte viršija tama tikras normas – 0,01% nuplaunamuose produktuose ir 0,001% ant odos liekančiuose produktuose. Tai reiškia, kad yra ištirta, kad ir tokios mažos kvapuose esančių alergenį dozės gali sukelti alergines odos reakcijas.
Taigi, oficialūs alergenai: Benzyl alcohol, benzyl salicylate, cinnamyl alcohol, cinnamal, citral, coumarin, eugenol, geraniol, isoeugenol, anise alcohol, benzyl benzoate, benzyl cinnamate, citronellol, farnesol, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, amyl cinnamal, amylcinnamyl alcohol, evernia furfuracea extract, evernia furfuracea and evernia oakmoss extract, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, hydroxylisohexyl 3-cyclohexene, methyl 2-octynoate. (pastaba – gali būti sudėti lentelėje ar pan.)
Šių medžiagų visada galite ieškoti ingredientų sąrašo pabaigoje, jeigu produktas turi sudėtyje kvapų, įvardijamų kaip Parfum arba Fragrance. Jei renkatės bekvapę priemonę, šių medžiagų sudėtyje neturėtų būti.

Odą erzinančios medžiagos

Taip pat be oficialaus sąrąšo, yra ir nemažas kiekis kitų, mokslininkų per daugelį tyrimų metų surastų neigiamas odos reakcijas išsaukiančių medžiagų. Jų skaičius tikrai nemažas, tačiau būtų galima įvardinti populiariausias ir gamintojų daugiausiai naudojamas: anyžiai, bergamotė, visi citrusai, kamparas, cinamonas, šalavijai, citrinžolė, eukaliptas, pankoliai, pelargonijos, imbieras, kadagys, levandos, mėta, pipirmėtė, neroli, rožės, rozmarinas, sandalmedis, arbatmedis, ylang-ylang ir kt.
Pavadinimų tikrai daug, juos visus atsiminti tikrai būtų sudėtinga, todėl neturint galimybės pasitikrinti, renkantis kosmetikos produktus, reikėtų rinktis bekvapes ar mažiau kvapo turinčias priemones, vengti produktų, kurių sudėtyje yra eterinių aliejų ir hidrolatų, nes didžioji dalis jų sudėtyje turi nemenką puokštę alergenų iš oficialaus sąrašo.

Patikėkite, laikantis šių patarimų, ilgainiui pastebėsite, kad tenka rečiau kovoti su odos problemomis, mažiau vargina aknės protrūkiai, praktiškai nebebūna nepaaiškinamų odos bėrimų ir oda tiesiog atrodo sveikiau.
Daugiau apie kosmetikos produktų sudėtį ir medžiagas, kurios kenkia odai, skaitykite kitame numeryje – atskleisime kokią žalą daro kosmetikos gamyboje naudojamas alkoholis.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?