Vyriška ir moteriška kosmetika – ar jos skiriasi?

Tikrai ne iš vienos draugės teko girdėti istoriją, kaip jos vyras ar draugas “šeimininkauja” ant jos kosmetinio stalelio – kaip atsukęs brangaus kremo indelį savo dideliais pirštais kabina neįsivaizduojamai didelį kremo kiekį ir juo tepasi. Ir tas vyksta nuolat! Greitai dingsta ne tik skaudžiai brangūs veido kremai ir serumai, bet ir kūno bei rankų kremai, šampūnai. Aišku, paskutiniu metu tikrai padidėjo vyriškos kosmetikos pasirinkimas ir panašių istorijų tenka girdėti mažiau, vyrai mieliau renkasi “vyrišką” kosmetiką, tačiau tikrai yra tokių, kurie ir toliau naudoja “moterišką” kosmetiką ir nesuka sau dėl to galvos. Bet gal tai ir nėra taip blogai, jei nevertinsime fakto, kad dėl to moterims tenka dažniau pirkti kosmetikos priemones.

Kuo vyrų oda skiriasi nuo moterų?

Taigi, kyla visiškai natūralus klausimas – kuo skiriasi vyrams ir moterims skirta kosmetika? Ar gali vyrai naudoti moterims skirtas grožio priemones ir atvirkščiai? Ar vyriška kosmetika tikrai geriau pasirūpins jų oda? Padėsiu Jums rasti atsakymus į šiuos klausimus ir tuo pačiu paneigti keletą paplitusių mitų. Pirmiausia, truputį teorijos apie vyro ir moters fiziologinius odos skirtumus. Nenoriu pasirodyti feministė, bet ir su oda vyrams pasisekė labiau nei moterims. Vyrų oda yra storesnė nei moterų, o vyriški hormonai padeda palaikyti tinkamą drėgmės pusiausvyrą ir stipriau stimuliuoja riebalų gamybą, todėl vyrai rečiau kenčia nuo odos išsausėjimo. Dėl aktyvesnės elastino ir kolageno skaidulų gamybos vyrų oda yra tvirtesė ir elastingesnė, dėl žemesnio odos pH juos rečiau kamuoja aknės problemos. Privalumus galėčiau vardinti ir toliau, tačiau nebenoriu gadinti nuotaikos moteriškai giminei, todėl apibendrinant galiu tik konstatuoti faktą, kad vyrų oda mažiau lepi, ji atsparesnė išoriniam poveikiui, ji reikalauja mažiau priežiūros ir sensta vėliau nei moterų oda. Tačiau bet kokiu atveju ji sensta ir faktas tas, kad mažiau prižiūrima vyro oda sensta greičiau. Moteris, nuo jaunystės puoselėjanti savo odą, vyresniame amžiuje atrodys tikrai geriau nei bendraamžis vyras, pasitikėjęs genais ir neskyręs dėmesio odos priežiūrai.

Kuo skiriasi kosmetikos produktai vyrams?

Lyginant moterims ir vyrams skirtą kosmetiką, skirtumų tikrai yra, bet medžiagos kosmetikos gamybai tikrai naudojamos tos pačios. Tačiau, vertinant produktų sudėtis, noriu atkreipti dėmesį į tai, kad vyrams skirtos priemonės dažniausiai būna gerokai skurdesnės sudėties, juose naudojama daugiau kvapų, o tai reiškia daugiau medžiagų, galinčių suerzinti odą ir kelti alergines reakcijas. Taip pat vyriškos kosmetikos gamintojai ypač mėgsta naudoti alkoholį, dažniausiai produktuose po skutimosi, o ši medžiaga šalia dezinfekcinių savybių, turi ir neigiamą poveikį odai – sausina, ardo odos apsauginį barjerą ir drėgmės balansą, lėtina odos atsinaujinimą. Kosmetinis alkoholis dedamas ir į vyriškus kremus, pirmiausiai dėl to, kad skatina greitą priemonės susigėrimą ir nepalieka jaučiamos plėvelės ant odos, juk vyrai nori priemonę pasitepti ir pamiršti.

Švelnios odos priežiūros priemonės vyrams

Taigi, lyginant su moterims skirtomis odos priežiūros priemonėmis, vyriški produktai tikrai yra prastesni – jie minimalistiniai, stipriai kvepiantys, turintys sudėtyje gerokai mažiau odai naudingų medžiagų, todėl, mielosios, jei labai mylite savo antrąją pusę, labai nepykite, kad jis naudoja jūsų kosmetiką. O jei turite daugiau kantrybės ir žinių apie kosmetikos sudėtis, išrinkite jiems švelnią ir odą tausojančią kosmetiką.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?