Kaip atstatyti odos drėgmės pusiausvyra

Odos drėgmės balansas ir jo palaikymas. Drįsčiau teigti, kad tai viena didžiausių šiuolaikinių moterų, o taip pat ir vyrų problemų, kai kalbame apie odos priežiūrą. Sezonų kaita, šildytuvai, kondicionieriai, oro tarša, netinkama mityba, netinkama odos priežiūra – visi šie faktoriai įtakoja odos drėgmės pusiausvyrą. Kartais reikia ne tik geros drėkinanačios priemonės, bet ir koreaguoti mitybą, gerti daugiau vandens, vartoti papildus bei pasirūpinti tinkamu patalpų drėkinimu.

Odos drėgmės palaikymas

Kaip visada, truputį teorijos, kad būtų lengviau suprasti, kaip oda palaiko drėgmės balansą. Išoriniame odos sluoksnyje yra tarpląstelinė medžiaga, kurią daugiausiai sudaro keramidai, cholesterolis bei riebiosios rūgštys. Šių medžiagų pagalba odoje sulaikomas vanduo ir palaikoma drėgmės pusiausvyra bei tvirtas odos apsauginis sluoksnis. Tačiau kai oda patiria stresą dėl šalčio, karščio, sauso ar užteršto oro, mechaninio poveikio, ant odos tepamų priemonių su erzinančiomis mdžiagomis ar tiesiog dėl senėjimo procesų, silpnėja odos tarpląstelinė medžiaga bei joje esančių medžiagų sintezės ir sutrinka odos drėgmės pusiausvyra. Ir tada jau mes turime ateiti odai į pagalbą, aprūpindami ją drėgmės pusiausvyrą padedančiomis atstatyti medžiagomis.

Geriausios drėkinančios medžiagos

Taigi, apie tas medžiagas. Ir šįkart pradėsiu ne nuo taip liaupsinamos hialurono rūgšties. Be abejo, tai labai naudinga odai medžiaga, bet be jos tikrai yra ir kitų, ne ką prastesnių. Norėčiau išskirti keramidus. Kaip jau užsiminiau, keramidai odoje yra praktiškai pati svarbiausia medžiaga, nuo kurios priklauso odos drėgmės pusiausvyra. Aišku, sintetiniai keramidai kremuose jokiais būdais neatstatys natūralių, tačiau moksliniai tyrimai patvirtina, kad grožio priemonėse esantys keramidai gali padėti greičiau atstatyti odos drėgmės balansą bei apsauginį barjerą. O jei produkto sudėtyje, šalia išvardintų keramidų pamatysite cholesterolį bei riebiąsias rūgštis (fatty acids), produktas tikrai bus efektyvus.

Kas atstato odos drėgmę?

Jau minėta hialurono rūgštis, išsiskirianti gebėjimu pritraukti šimtus kartų daugiau vandens nei jos pačiosdydis. Ši rūgštis padeda atstatyti drėgmės balansą ir apsauginį odos barjerą. Iš tikrųjų, yra labai svarbu, kad grožio priemonėje būtų ne viena drėkinanti medžiaga ir kad stiprų drėkinantį poveikį turinčias medžiagas papildytų kitos, tokios kaip glicerinas, proteinai, cholesterolis, amino rūgštys, linoleno rūgštis, šlapalas, vitaminas B3, trigliceridai, fosfolipidai, elastinas, kolagenas, ksilitolis ir daugelis kitų. O jei oda linkusi į sausumą, ieškokite sudėtyje šių geriausiai drėkinančių aliejų – abrikosų kauliukų, alyvuogių, avokadų, dygminų, erškėtuogių, kanapių sėklų, kviečių gemalų, nakvišų, rapsų, ricinų, saulėgrąžų, sezamų, slyvų kauliukų, sojų pupelių, simondsijų bei taukmedžio sviesto.
Labai tikiuosi, kad pavyks rasti gerą drėkinantį produktą, bet tuo pačiu noriu dar kartelį pabrėžti, kad svarbūs ir kiti faktoriai – mityba, vanduo, supanti aplinka bei švelni odos priežiūra.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?