Plaukų priežiūra pagal odos tipą

Šį kartą ir vėl apie plaukus, tiksliau apie plaukų ir skalpo odos tipus. Tema tikrai svarbi, nes visa plaukų priežiūra prasideda ir pirmiausiai priklauso nuo po jais esančio odos tipo, todėl prieš perkant priežiūros priemones labai svarbu tai išsiaiškinti. Jei naudosite produktus, kurie neskirti jūsų plaukų tipui, didelis šansas, kad plaukų būklė pablogės. Be abejo, skalpo odos ir plaukų būklei tikrai daug įtakos daro genetika, gyvenimo būdas, mityba, stresas, vandens trūkumas ar vaistų vartojimas, bet šiuos faktorius pakeisti daug sunkiau nei išsirinkti tinkamą šampūną.

Keturi galvos odos tipai

Kaip ir veido oda, galvos odą bei plaukus galima suskirstyti į keturis tipus – normalus, sausas, riebus ir mišrus. Žinoma, labiausiai pasisekė tiems, kurie turi normalią odą, plaukų priežiūrai daug dėmesio skirti tikrai nereikės. Tačiau jei oda sausa arba riebi, tinkama rutina ir kruopščiai atrinkti produktai yra tikrai akualu. Odoje esančios riebiosios liaukos, kurios gamina sebumą, labiausiai įtakoja skalpo odos tipą, o gaminamo sebumo (riebalo) kiekis įtakoja plaukų stiprumą ir žvilgėjimą. Galima būtų teigti, kad labiau pasisekė riebią galvos odą turintiems plaukams, nes jie bus storesni ir turės daugiau žvilgesio. Tačiau didžiausia tokių plaukų problema – kai skalpas tampa per daug riebus, tada suvaldyti situaciją yra tikrai sunku. Sausiems plaukams viskas atvirkščiai – jie bus silpnesni, neturės žvilgesio ir viena didžiausių šio tipo problemų yra lūžinėjantys plaukai. Sausoje odoje sebumo gamyba minimali, todėl plaukams trūksta drėgmės, jie išsausėja ir tampa mažiau atsparūs lūžinėjimams nei riebūs plaukai. Mišraus tipo plaukai kenčia ir nuo riebios, ir nuo sausos plaukų odos problemų – šaknys pakankamai greitai riebaluojasi, tačiau galiukai sausi – o tai nutinka dėl to, kad odoje gaminamas sebumas nemaitina plauko ir dėl prastos skalpo būklės tiesiog susigeria atgal į galvos odą.

Kaip išsirinkti plaukų šampūną?

Kai jau nustatėte odos tipą, galima pradėti rinktis tinkančias priežiūros priemones. Dažniausiai naudojama ir vis tik svarbiausia priemonė yra plaukų šampūnas. Kokių medžiagų vengti visuose šampūnuose, rašiau ankstesniame straipsnyje. Šįkart prioritetas yra odos tipas, todėl keletas patarimų, kaip pasirinkti šampūną pagal jį. Kai galvos oda normali, šampūno pasirinkimas tikrai nesudėtingas – tiesiog rinkitės kokybišką ir švelnią priemonę be aršių valančių medžiagų su keletu drėkikliu. Jei odos tipas riebus, labai svarbu gerai pašalinti riebalų perteklių ir nešvarumus, todėl patarimas rinktis stipriau valantį šampūną, su gausesniu kiekiu valančiųjų medžiagų, venkite drėkinančių ar minkštinančių plaukus šampūnų, taip pat žiūrėkite, kad sudėtyje nebūtų natūralių aliejų. Galite naudoti du skirtingus šampūnus, kad galvos plovimas taptų dar efektyvesnis. Kai galvos oda sausa, svarbu ne tik švelniai išvalyti, bet ir drėkinti odą bei plaukus. Todėl reikėtų rinktis priemones su mažiau valančių medžiagų, vengti visų rūšių sulfatų ir ieškoti sudėtyje drėkinančių medžiagų – natūralių aliejų, glicerino, šlapalo, keratino, proteinų ir kitų drėkiklių. Sunkiausia yra išrinkti šampūną mišriai odai, gal net rekomenduočiau naudoti keletą vienu metu – pirmam plovimui galėtų būti gerai valantis, o antram šveičiamąjį poveikį turintis šampūnas, kuris padėtų šalinti negyvas ląsteles nuo odos paviršiaus, normalizuoti sebumo gamybą ir taip paskatinti intensyvesnį plaukų drėkinimą.

Dar labai svarbus ir kondicionieriaus pasirinkimas bei tinkamas naudojimas, bet apie tai jau kitą kartą. Dabar palieku jus su užduotimi – įvertinti savo plaukų būklę bei tipą ir skirti laiko tinkamo šampūno ar net kelių paieškai. Gali būti, kad pavyks ne iš karto, bet pastangos tikai bus vertos rezultato.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?