Kraujo plazmos poveikis odai

Aš būnu pakankamai skeptiška, kai kalbame apie įvairias grožio procedūras, ypač invazines – hialurono užpildus, botoksą, biorevitalizacija ir panašias. Jos suteikia tik labai laikiną efektą ir procedūras reikia kartoti pakankamai dažnai. Tačiau net ir tokių procedūrų pagalba sukuriant stangrios ir jaunos odos iliuziją, niekur nedingsta faktas, kad oda sensta. Todėl visada rekomenduoju susikoncentruoti į tai, kas labiausiai lėtina odos senėjimo procesus ir tai yra kasdienė kokybiška odos priežiūros rutina. Visgi, mokslas ir technologijos nestovi vietoje ir viena iš naujausių invazinių odos procedūrų tikrai patraukė ir mano dėmesį. Tai odos atjauninimas kraujo plazmos pagalba. Nors tyrimų dar mažoka, tačiau matomi rezultatai tikrai po truputį įtikina.

Kas yra kraujo plazma?

Tai kas ta kraujo plazma ir kaip ji gali padėti mūsų odai? Pirmiausiai ši procedūra mane sudomino tuo, kad jai atlikti naudojamas mūsų kraujas – imamas kraujas iš venos, centrifūgos pagalba jame atskiriama kraujo plazma ir adatos dūrių pagalba suleidžiama atgal į gilesnius odos sluoksnius. Kitas svarbus faktas – į odą suleidžiama tik iš jūsų paimta plazma, be jokių sintetinių priedų, kurie galėtų sukelti šalutines reakcijas. O pati kraujo plazma – tai kraujo sudedamoji dalis, gausi augimo faktoriais ir kitomis mūsų organizmo funkcionavimui svarbiomis medžiagomis. Medicinoje ji naudojama žaizdų gijimui pagreitinti, todėl visiškai logiška, kad suleistas toks koncentratas į mūsų odą įtakos joje vykstančius procesus – skatins kolageno, elastino ir sveikų ląstelių gamybą, suaktyvins odos atsinaujinimo procesus. Oda taps elastingesnė, tvirtesnė, pagerės drėgmės pusiausvyra, gali sumažėti pigmentinės dėmės ir randai. Žinoma, teigti, kad po keleto procedūrų atjaunėsite 10-imt metų tikrai nereikėtų, bet kad taip investuoste į ilgesnę odos jaunystę ir akivaizdžiai pagerinsite jos būklę tai faktas.

Kada atlikti kraujo plazmos procedūras?

Svarbu žinoti keletą dalykų, jei jau ryšitės procedūrai su kraujo plazma. Ši procedūra neskirta jaunoms merginoms, kurių oda puikiai sugeba pati pasirūpinti savimi. Jei jums tridešimt ar trisdešimt penkeri, jau galite palepinti savo odą kraujo plazma, bet reikėtų tai kartoti ne dažniau 2-3 kartus per metus. Labai svarbu pasirinkti tinkamą kliniką ir gydytoją. Procedūra yra invazinė ir jos atlikimui reikalingas profesionalumas ir patirtis, todėl mažutis grožio salonas tikrai netiks. Jei oda jautri skausmui, rinkitės kliniką, kurioje procedūra daroma su paviršiniu nuskausminimu. Tai pat turite žinoti, kad po procedūros oda gali patinti, atsirasti mėlynių ar kraujosruvų, kurios praeis per keletą dienų.

Naujovė – kraujo plazmos gelis

Taigi, lyginant su kitomis invazinėmis procedūromis, kraujo plazma praktiškai visomis prasmėmis yra pranašenė, šiuo metu jau netgi yra užpildai iš kraujo plazmos – procedūros metu iškart padaromas kraujo plazmos gelis ir juo mažinamos raukšlės. Tačiau turite nepamiršti, kad vis tik tai invazinė procedūra, kurios nereikėtų kartoti per dažnai, o pagrindinis prioritetas visada turi išlikti tinkama odos priežiūra ir apsauga.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?