Sveikas vasaros įdegis
Šį kartą nenoriu jūsų varginti naujais moksliniais tyrimais ar faktais, juk atėjo vasara ir viskas, ko dabar norisi – džiaugtis šiluma, švęsti gyvenimą, puoštis ir mėgautis vasaros malonumais. Pakalbėkime apie sveikai atrodančią ir įdegusią odą. Tikriausiai visos žinome, kad deginimasis saulėje kenkia mūsų odai. Bet juk vasarą nešiojame atvirus rūbus ir taip norisi, kad oda įgautų atspalvį ir atrodytų gražiau. Taigi, kaip to pasiekti be reikalo nekenkiant odai?
Savaiminio įdegio kremai
Paprasčiausias sprendimas, reikalaujantis mažiausiai pastangų, yra savaiminio įdegio kremai. Naudokite juos kas keletą dienų ir visą vasarą galėsite džiaugtis švelnaus įdegio efektu. Norite atrodyti labai įdegusios – rinkitės kremus, purškiamas priemones ar putas, kurios suteikia intensyvesnį atspalvį. Skubiai reikia įdegusių kojų efekto prie trumpos suknelės vakarėliui – galite pasinaudoti kremais, kurie suteikia odai laikiną atspalvį ir visiškai nusiplauna po vandeniu. Žodžiu, išeičių tikrai yra, tik reikia labai norėti ir, svarbiausia, įsisąmoninti, kad saulėje deginti odą yra tikrai prasta mintis.
Ar saugu naudoti savaiminio įdegio priemones?
Savaiminio įdegio kremų saugumas. Pradėjusios domėtis, kokį produktą išsirinkti, tikrai rasite ne vieną straipsnį, skelbiantį, kokie kenksmingi yra šie kremai ir kaip jie kenkia mūsų odai. Bet tai tikrai nėra tiesa. Savaiminio įdegio priemonėse dažniausiai naudojama medžiaga yra DHA, jei dar tiksliau – dihydroxyacetone. Tyrimų atlikta nemažai ir yra moksliškai įrodyta, kad ji nėra toksiška, nesiskverbia giliau į odą ir praktiškai nesukelia alerginių reakcjų. Ji yra visiškai saugi, todėl tikrai nebijokite naudoti savaiminio įdegio priemonių su šiuo komponentu. Tačiau nepamirškite skaityti etiketės renkantis produktą – labai populiaru į tokius kremus dėti alkoholio, daugiau kvapiklių, bandant neutralizuoti DHA kvapą, kuris yra tikrai specifinis. Aš manau, kad nuo įdegio priemonių ant odos liekantis kvapas ir yra didžausias jų minusas.
Privaloma gerai paruošti odą
Kaip naudoti tokius kremus? Labai svarbu tinkamai paruošti odą – ji turi būti švari ir nušveista, geriau su pilingu be grūdelių, taip pat sausas vietas – alkūnes, kelius, padų šonus prieš naudojant savaiminio įdegio kremą reiktų patepti lengvu drėkinančiu kremu ar losjonu. Dar vienas svarbus dalykas – įdegio kremą reiktų skirstyti po odą labai kruopščiai, didesnį dėmesį skiriant sulenkimams, keliams, alkūnėms ir pėdoms, kantriai luktelti, kol kremas susigers ir tik tada rengtis. Šiais laikais grožio rinka siūlo ir patobulinimus prie įdegio kremų. Kartu galite įsigyti ir pirštinę, kuri padeda tolygiau paskirstyti kremą ar putas. Taip pat yra purškiamų produktų, kurie turėtų suteikti tolygesnio įdegio efektą, aš asmeniškai jų nemėgstu, man niekada nepavyksta priemonės paskirstyti tinkamai. Mano favoritas – savaiminio įdegio servetėlės, su jomis tikrai patogu padengti visą odos paviršių, tik visam kūnui jų reikės tikrai nemažai. Dar vienas visai neblogas šiuolaikinis sprendimas, kurį atradau praeitą vasarą – savaiminio įdegio dušo želė. Užtenka kelias minutes palaikyti gelį ant kūno duše ir tiesiog nuplauti. Nuplaunamos priemonės vienas iš privalumų – mažiau DHA specifinio kvapo.
Taigi, galimybių patamsinti odos spalvą tikrai nemažai. Galite išbandyti ir purškiamą įdegį, tačiau tai kainuos tikrai daugiau nei geras savaiminio įdegio kremas, o rudu odos atspalviu džiaugsitės vos kelias dienas. Bet kokiu atveju, svarbiausia, kad kiekviena atrastumėte tinkamiausią būdą bei priemonę ir taip išvengtumėte deginimosi saulėje. Nors saulės įdegis ir atrodo gražiau, oda įdega tolygiau, tačiau daroma žala tikrai neatperka šių privalumų. Labai tikiuosi, kad vasarą odos apsauga bus mūsų kiekvenos prioritetas ir linkiu susirasti tą tobulą savaiminio įdegio kremą.