Odos šveitimas - švytinčios odos paslaptis | Driu Beauty

Odos šveitimas – švytinčios odos paslaptis

Pakalbėkime apie odos šveitimą, kuris yra labai svarbi kasdienės odos priežiūros detalė. Odą šveisti reikėtų nuolat ir gan dažnai. Kokie būdai geriausi? Odos šveitimo procedūroms namų sąlygomis rekomenduoju tik šveitiklius su rūgštimis. Toliau pasirinkimas priklauso nuo jūsų – kokią rūgštį rinktis, kokio stiprumo priemones naudoti, kiek dažnai atlikto procedūrą. Tai priklauso nuo jūsų odos, gyvenimo būdo, įpročių, galimybių ir norų.

Kodėl rūgštiniai šveitikliai geriau nei šveitikliai su grūdeliais?

Mokslo įrodytas AHA, BHA, TCA rūgščių gebėjimas efektyviai nuo odos paviršiaus šalinti negyvų ląstelių sluoksnį ir valyti užsikimšusias poras. Tuo tarpu, šveitikliai su grūdeliais(mechaninėmis dalelėmis) odos niekada nenušveičia taip efektyviai kaip rūgštys, jie ardo odos apsauginį barjerą, kas suardo odos drėgmės balansą, taip pat gali sujautrinti ir sužaloti odą. Taigi, rinkitės šveitiklius su rūgštimis, nes:

  • Šveitimas rūgštimis nepažeidžia apsauginio odos barjero;
  • Šveitimas rūgštimis mechaniškai nežaloja odos;
  • Pastovus rūgščių naudojimas turi papildomų privalumų – skatina odos atsinaujinimą, kolageno sintezę, gali netgi sustorinti epidermio sluoksnį, skaistina, lygina spalvą, mažina pigmentines dėmes ir odos šerpetojimą, gydo aknės spuogus bei gali sumažinti raukšles;
  • Nedidelėmis koncentracijomis patogu ir saugu naudoti namuose;

Tačiau apie rūgštis reiktų žinoti šiuos faktus:

  • Naudojant rūgštis privaloma apsauga nuo saulės, nes oda tampa jautresnė saulės poveikiui, – išorinis negyvų ląstelių sluoksnis veikia kaip labai žemas apsaugos filtras nuo saulės, tarkime SPF 3–5.
  • Tam tikros rūgštys gali sujautrinti odą, tad renkamės švelnesnes ir tinkamas jautriai odai.
  • Per dažnas produktų su rūgštimis naudojimas rūgština odos pH, todėl šveitimas rūgštimis turi būti saikingas – tik tiek, kiek reikia. Svarbu, kad ši procedūra netaptų priklausomybe. 
  • Kai kuriems žmonėms, nebūtinai jautrią odą turintiems, rūgštys (ne visos) sukelia nemalonų dilgčiojimą, bet jis gan greitai praeina.
  • Kai kurie žmonės alergiški tam tikroms rūgštims, tačiau bene visada galima pasikliauti salicilo rūgštimi, kuri tinka jautriai odai, alerginių reakcijų nekelia ir netgi veikia raminamai.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis veido šveitiklį?

·     Rūgšties koncentracija. Naudoti namuose skirtose priemonėse rūgščių procentinė dalis sudėtyje ribojama. Žinoma, tai daroma saugumo sumetimais. Maksimali glikolio, pieno rūgšties (lactic acid) koncentracija yra 10 proc., salicilo – 2 proc. Dar yra trichloracto rūgštis (trichloroacetic acid), bet ją dažniau naudojama profesionalai. Šios rūgštys yra populiariausios ir efektyviausios taikant cheminį šveitimą.

·     Produkto pH. Tai labai svarbu! Jei produkto pH bus per aukštas, rūgštis kaip šveitiklis neveiks. Kosmetikos pramonę kontroliuojančios institucijos riboja apatinę pH ribą, produkto su rūgštimi pH turi būti ne mažesnis kaip 3,5, bet kad rūgštis veiksmingai šalintų negyvas ląsteles bei šveistų odą, šveitiklio pH turi būti ne aukštesnis kaip 4,0. Todėl perkant šveitiklius su rūgštimis reikia paieškoti gamintojų nuorodų dėl produkto pH. Jų neradę nebūsite užtikrinti, kad priemonė tikrai veiksminga.

·     Odos tipas. Rekomenduoju naudoti skirtingas rūgštis skirtingų tipų odai arba galima rinktis produktus su keliomis rūgštimis. Svarbu žinoti, kad glikolio ir pieno rūgštys tinkamesnės sausai, normaliai, neužsikimšusiomis poromis odai. Šios rūgštys pašalins negyvų ląstelių sluoksnį, mažins šerpetojimą, skaistins, lygins odą ir jos spalvą. Esant riebiai bei mišriai odai svarbu giluminis porų valymas, o tai gali padaryti tik salicilo rūgštis. Todėl turintiesiems problemų dėl užsikimšusių porų, aknę, esant perteklinei sebumo gamybai rekomenduoju pakankamai dažnai (3–4 kartus per savaitę) namų sąlygomis naudoti šveitiklį su salicilo rūgštimi. Ji skverbiasi giliau, valo pačią užsikimšusią porą, taip pat slopina uždegimines reakcijas, mažina paraudimą.

·     Odos jautrumas. Jei turite jautrią ar alergišką odą ir AHA rūgštys (pieno, glikolio) jums netinka ar kelia alergiją, naudokite BHA (salicilo) rūgštį – ji ne tik nušveis odą, bet ir ramins bei veiks priešuždegimiškai.

Apsauga nuo saulės

Privaloma žinoti, kad, naudojant priemones su rūgštimis, odą būtina saugoti nuo saulės! Rūgštys pašalina ant odos esantį nedidelį natūralų apsaugos filtrą ir ji tampa dar jautresnė saulės spinduliams. 

Pasitepus AHA serumu, jau kitą rytą oda atrodo skaistenė ir lygesnė. Tikrai nesitikėjau tokio poveikio taip greitai.
- Monika
SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?

Driu Beauty naujienos