Veido valymas ir šveitimas namuose | Driu Beauty

Veido valymas ir šveitimas namuose

Driu Beauty dalinasi pagrindinėmis veido odos valymo taisyklėmis, kurias svarbu taikyti namuose. Kokia yra elektrinių šepetėlių nauda? Kaip svarbus rūgštinis veido valymas? Kokį veido odos prausiklį pasirinkti?
Graži oda – kiekvienos moters svajonė. Visos norime turėti švytinčią, skaisčią ir lygią veido odą. Galimybė tai pasiekti yra tikrai reali, tik reikia truputį noro, pastangų ir atskaitos taško. Kas galėtų būti atskaitos taškas? Ogi, papasčiausias kasdienis odos valymas ir šveitimas.

Atrodo, kad odos valymas visai nereikšminga priežiūros detalė, kurią galima kartais praleisti, bet iš tikrųjų tai yra viena iš svarbiausių sąlygų, norint turėti gražią odą. Kodėl jis toks svarbus? Nes per dieną oda teršiasi nuo dulkių ir nešvarumų iš aplinkos, nuo odoje gaminamo ir į paviršių kylančio sebumo pertekliaus, nuo dekoratyvinės kosmetikos ir nuo odos priežiūros priemonių likučių. Todėl yra labai svarbu vakare ypatingai gerai pašalinti visus odos ant odos esančius nešvarumus.

Yra tikrai ne vienas būdas atlikti odos valymo procedūrą. Pasiūla beribė – pieneliai, prausikliai, geliai, valomosios servetėlės, kempinėlės, elektriniai veido šepetėliai. Pabandykime išsiaiškinti, kokios priemonės pačios veiksmingiausios ir efektyviausios.

Veido odos prausikliai

Jei kelsime klausimą, ar tai turėtų būti nuvaloma ar nuplaunama priemonė, atsakymas yra vienareikšmiškas – naudokite tik nuplaunamas priemones. Kodėl? Todėl, kad jos geriau valo nešvarumus, kadangi procese dalyvauja ir vanduo, kurio pagalba nuo odos saugiai pašaliname visus nešvarumus ir pačio prausiklio likučius. Juk mums visai nereikia, kad ant odos liktų priemonėje esančių aktyvių paviršių valančių medžiagų, kurios ilgiau būdamos ant odos, kad ir kokios švelnios būtų, gali suerzinti. Tačiau taip nutinka, kai valymui naudojame nenuplaunamą pienelį ar gelį, kuris nuo odos pašalinamas tik vatos pagalvėlėmis. Taip dalis nešvarumų ir valomosios priemonės tikrai lieka ant veido odos.

Elektriniai veido valymo šepetėliai

Kitas dabar labai populiarus klausimas – ar valymui naudoti elektrinį veido šepetėlį. Ar jo pagalba valymas tampa efektyvesnis? Objektyvių ir išsamių mokslinių tyrimų dėl tokių šepetėlių praktiškai nėra, tačiau pačių gamintojų tyrimų yra tikrai daug ir visi jie tendencingai rodo, kad valymas šepetėliu yra tikrai efektyvesnis nei naudojant vien prausiklį. Bet prausiklis nelygu prausikliui, vienas gali šalinti nešvarumus geriau, kitas prasčiau. Kita svarbi detalė, kurios reikėtų nepamiršti – laikas, kurį skiriame odos valymui, naudodami elektrinį šepetėlį. Jei tiek pat laiko skirtume odos valymui be šepetėlio, gal rezultatai būtų labai panašūs? Taip pat kyla daug abejonių ir dėl skirtingų gamintojų siūlomų pigių ir brangių šepetėlių – ar brangus šepetėlis tikrai valo geriau nei pigus? Ar vibruojantis šepetėlis geriau nei besisukantis? Pagrįstų objektyvių įrodymų nėra, kiekvienas gamintojas tyrimus atlieka tik su savo sukurtais šepetėliais ir, aišku, jie rodo, kad būtent jų įrenginys labai efektyviai valo, šalina negyvas ląsteles, veikia švelniai ir neardo odos apsauginio barjero. Tačiau kaip yra su pačio šepetėlio ir jo šerelių švara? Ar po veido valymo procedūros jis gerai nuplaunamas ir jame nelieka nešvarumų? Kaip patikrinti, kad šepetėlis tikrai švarus ir kitą kartą atliekant valymo procedūrą nuo jo ant veido nepateks bakterijos ir mikrobai? Kaip tinkamai jį nuvalyti po naudojimo, ar užtenka nuplauti vandeniu? Tokių tyrimų gamintojai kažkodėl nedaro, o galbūt neskelbia. Vienas iš jų siūlomų variantų – keisti galvutes kas tris mėnesius, bet ar to tikrai pakanka? Negana to, kad tenka sumokėti nemažą sumą už patį šepetėlį, dar tenka kas keletą mėnesių pirkti brangius papildymus.

Rūgštiniai pilingai

Tikrai geriau turėti priežiūros priemonę su rūgštimis, kurių moksliniai tyrimai nekelia jokių abejonių – jos efektyviai šalina negyvų ląstelių sluoksnį, skaistina, padeda išvalyti užsikimšusias odos poras, lygina odos spalvą, skatina ląstelių atsinaujinimą bei kolageno gamybą. Tik naudojant jas namuose, svarbu žinoti, kad efektyvesnė bus ant odos paliekama priemonė su rūgštimis, kurios pH turėtų būti 3,5 – 4,0.
Taigi, įvertinus visus “už” ir “prieš”, rekomendacija būtų tokia – privalomas odos valymas ryte ir vakare naudojant švelnią, bet efektyvią nuplaunamą priemonę, tikrai neverta leisti pinigų brangiems elektriniams šepetėliams, nes objektyviai pagristų įrodymų apie jų teikiamą naudą odos valymui nėra. Tikrai geriau 2-3 kartus per savaitę naudoti priemonę su rūgštimis, nes tai tikrai efektyvu ir įrodyta.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?

Driu Beauty naujienos