Veido kremas - kaip išsirinkti tinkamiausią? | Driu Beauty

Veido kremas – kaip išsirinkti tinkamiausią?

Veido kremas – tikriausiai svarbiausias kosmetikos produktas, kurį atidžiausiai renkamės, į kurį daugiausiai investuojame ir kurį dažniausiai naudojame. Šiuolaikiniame pasaulyje tikriausiai nebeįsivaizduojame dienos be kosmetikos priemonių naudojimo. Galbūt nesijaučiame taip blogai, jei neturime veido valymo priemonės, bet jei tik baigiasi kremas – puolame pirkti naujo.

Veido kremas – kosmetikos produktas, be kurio negalime gyventi

Žmogaus oda, ypač veido, stipriai kenčia nuo žalingo aplinkos poveikio – taršos, UV spindulių, šalčio, karščio, oksidacijos, kondicienierių, šildymo ir panašių veiksnių, todėl papildoma odos apsauga yra tikrai svarbus veiksnys, norint kuo ilgiau išsaugoti sveiką ir gražią odą. Pačios priemonės pasirinkimas yra labai individualus, nes skiriasi ne tik žmonių odos tipai, bet ir darbo sąlygos, gyvenimo įpročiai, mityba, klimato sąlygos ir kiti svarbūs faktai. Renkantis veido kremą, svarbu įsitikinti, kad jis tikrai bus naudingas. Labai svarbu, kad produktas užtikrintų tinkamą odos drėgmės balansą, tvirtintų odos apsauginį barjerą, papildytų odą antioksidantais. Jei kremas geras, jis tikrai tiks tiek dienai, tiek nakčiai, taip pat ir paakiams, atskirų produktų turėti tikrai nėra būtina. Aišku, jei oda mišri, gali būti sunku rasti vieną tinkamą priemonę, bet patarimų, kaip tinkamai pasirinkti, visada tikrai rasite mano knygoje “Protingas grožis: švytinčios odos biblija”.

Kokie svarbiausi kriterijai renkantis veido kremus?

Išskirsiu keletą svarbių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kai perkate kremą. Idealus variantas – jei jūsų kremukas atitiks visus šiuos reikalavimus:
Pakuotė – paieškas pradėkime nuo pakuotės. Jei produktas siūlomas užsukamame indelyje, jis jau niekaip nebus geriausias produktas, kurį galėtumėte išsirinkti. Pastoviai atidarant indelį, kremo sudėtyje esančios naudingos medžiagos reaguos su oru ir šviesa, ir po kelių kartų atidarymo produktas praras savo veikliąsias savybes. Todėl rekomenduoju visada rinktis dozuojamą ir neperšviečiamą kremo buteliuką.

Kvapas. Juk visada renkantis odos priežiūros priemones pirmasis įspūdis susidaromas pauosčius, kaip kvepia. Ir kaip bebūtų liūdna, dažnai šis kriterijus nulemia sprendimą pirkti. Kvapai neturi jokio teigiamo poveikio mūsų odai, o kvapuose esantys alergenai tikrai pakenks – jei nesukels matomų reakcijų, tai tikrai lėtins odos atsinaujinimo procesus ir sveikų ląstelių gamybą, o tai paskatins greitesnius odos senėjimo procesus. Taigi, kvapnaus alergenais praturtinto veido kremo naudojimas yra blogas pasirinkimas, nebent kvapas netūrėtų sudėtyje alergizuojančių dalelių – tam reiktų skaityti etiketę, kvapuose esančios medžiagos praktiškai visada bus sąrašo gale.

Drėkikliai. Pirmiausia ir pagrindinė kremo užduotis – drėkinti odą. Priklausomai nuo odos tipo, drėkinimas gali būti “riebesnis” arba lengvesnis. Jei oda sausesnė, sudėtyje turi būti ir natūralių aliejų, trigliceridų, skvalano, kurie padeda atstatyti drėgmės pusiausvyrą. O kiti geriausi drėkikliai, reikalingi visiems odos tipams – hialurono rūgštis, keramidai, oligosacharidai, glicerinas, kolagenas, elastinas, proteinai, amino bei riebiosios rūgštys ir kt. Labai svarbu, kad sudėtyje būtų ne viena, o kelios drėkinančios medžiagos.

Kova su raukšlėmis. Ypač jei jums daugiau nei 23-25-eri metai, veido kremas sudėtyje tikrai turėtų turėti senėjimo procesą pristabdančių medžiagų. Iki šiol moksliniai tyrimai nerado geresnių medžiagų kaip vitaminas A, vitaminas B3, vitaminas C ir įvairių formų peptidai. Bent kelios iš jų tikrai turėtų būtų sudėtyje. Auksas, placenta, ikrai ar kamieninės ląstelės – ta ne tos medžiagos, kuriomis reikėtų pasitikėti.

Poras kemšančios medžiagos taip pat labai svarbios, ypač, jei jūsų oda riebi ir vargsta dėl užsikimšusių porų ir perteklinės sebumo gamybos. Poras gali kimšti natūralūs aliejai, veido kremus tirštinančios medžiagos, pvz. isopropyl isostearate, isopropyl myristate, isopropyl linolate, isopropyl palmitate, isostearyl isostearate, isocetyl alcohol, ethylhexyl palmitate ir kt. Taip pat iš natūralių reikėtų vengti – kakavos ir kokosų sviesto, sojų, sezamo, kviečių gemalų aliejų ir dar keleto aliejų.

Alkoholis – dar viena gamintojų mėgstama medžiaga dėl savo išskirtinių savybių ir pagalbos kosmetikos gamyboje. Jei produkto sudėtyje, ypač pradžioje randate alkoholio (ethanol, denatured alcohol, ethyl alcohol, methanol, benzyl alcohol, isopropyl alcohol, SD alcohol), tikrai eikite ieškoti kito. Alkoholis kosmetikoje kenkia visiems odos tipams – ne tik sausina odą arba, priešingai, skatina serbumo gamybą, bet ir lėtina odos atsinaujinimo procesus bei naujų ląstelių gamybą. Nepadės ir aknės pažeistai odai – tyrimai rodo, kad alkoholis gali paskatinti aknės bakterijų dauginimąsį.

Tai būtų pagrindiniai kriterijai, kuriuos turėtų atitikti geras veido kremas. Žinoma, tikrai yra dar daug dalykų, kurie čia nepaminėti, bet, sakyčiau, kad šie kriterijai yra patys svarbiausi ir jei laikysitės jų, išsirinksite tikrai gerą produktą.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?

Driu Beauty naujienos