Nauja grožio era – geriamas kolagenas ir hialuronas

Driu Beauty šiandien aptaria papildus odai – geriamą kolageną ir hialuroną. Pagrindinis klausimas – ar tikrai naudingi geriami vitaminai odai?
Niekada nemieganti grožio industrija ir vėl turi nišą, kuri gali atnešti nemažai pelno – kuo toliau, tuo labiau populiarėja geriami papildai odai. Jų gamintojai, remdamiesi savo atliktais tyrimais, deklaruoja, kad rezultatai viršija lūkesčius – vartojant jų produktus atgaunama odos drėgmė, aktyvėja kolageno gamyba, oda stangrėja ir mažėja raukšlės. Ar tikrai taip? Ar tikrai verta investuoti į šiuos pakankamai brangius papildus, tikintis susigrąžinti jaunystę? Aš, kaip visada, remiantis mokslu ir paprasta logika, pateiksiu jums visus “už” ir “prieš”, o sprendimą pirkti ar ne, paliksiu priimti pačioms.

Papildai odai

Trumpai apie pačius papildus. Dažniausiai jų sudėtyje pagrindinį vaidmenį atlieka kolagenas arba hialuronas, arba abi šios medžiagos kartu. Šalia jų sudėtyje rasite tikrai nemažai vitaminų, ekstraktų ir kitų veikliųjų medžiagų, naudingų mūsų odai. Gamintojai rekomenduoja vartoti šiuos papildus kelis kartus per metus. Kainos svyruoja nuo 20 iki 70-80 Eurų, tačiau neapsigaukite – šiuo atveju mažesnė kainą dažniausiai reiškia mažesnius hialurono ir kolageno bei kitų aktyvių medžiagų kiekius.

Ką sako atlikti tyrimai?

Deja, tyrimų šiuo metu atlikta tikrai nedaug – daugiausiai galima rasti papildų gamintojų klinikinių tyrimų, tačiau remtis jais nerekomenduoju. Objektyvių mokslinių tyrimų, ypač su geriamu kolagenu, praktiškai nėra. Tikrai daugiau ištirtas geriamo hialurono poveikis, jo nauda sąnariams yra neginčijama. Taip pat yra studijų, atsargiai teigiančių, kad odos būklė tikrai gerėja, kai vartojami papildai su hialurono rūštimi, tačiau iki šiol nėra aišku, kiek hialurono rūgšties sudėtyje turėtų būti ir kokia jos forma geriausiai veikia odą – dar yra tikrai daug klausimų, į kuriuos reiktų sulaukti atsakymų.

Kokie papildai geriausi?

Ko derėtų nepamiršti? Kad sveikas gyvenimo būdas, mityba ir miego rėžimas ilgiau išsaugo odos jaunystę. Kad tinkama apsauga nuo saulės yra vienas veiksmingiausių būdų pristabdyti senėjimo procesus. Kad pastovi ir švelni odos priežiūra taip pat labai įtakoja odos būklę ir raukšlių formavimąsį. Kad geriami vitaminai A bei C skatina kolageno gamybą ir gerina odos būklę, o tai įrodančių tyrimų yra tikrai pakankamai. Kad vitaminas E, omega rūgštys, selenas, cinkas, antioksidantai taip pat gali padėti kovoti su odos problemomis ir gerinti jos būklę. Nepamirškime, kad yra tikrai nemažai patikrintų būdų, kaip puoselėti odą ir palaikyti jos sveikatą.
Ar verta gerti produktus su kolagenu ir hialuronu?

Taigi, mielosios, spręskite Jūs. Tikrai nemanau, kad vartojami išgirtieji papildai odai su kolagenu ar hialuronu galėtų pakenkti jūsų organizmui ar odai. Tikrai labai gali būti, kad tuo metu pajusite, kad jie vis tik veikia, bet nustojus vartoti, poveikio labai greitai nebeliks. Tikrai bus ir taip, kad sudėtyje esančios kitos medžiagos, tokios kaip vitaminai, padarys teigiamą poveikį Jūsų odai. Pasirinkimas Jūsų, tik jei jau nusprendėte pabandyti produktus su kolagenu ir hialuronu, rekomenduočiau rinktis tuos, kurie yra gausūs ir aktyviomis medžiagomis, mineralais bei vitaminais, o šie poveikį tikrai turės.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?